Composite Calendar

February 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
Keiser
3:00 PM
30
at Palm Beach Atlantic
Final
L, 67-45

at Palm Beach Atlantic
Final
L, 75-64
31
1
vs Catawba
@ Miami Shores, Fla.
Final - 10 innings
L, 6-5

St. Thomas (FL)
Postponed

St. Thomas (FL)
Postponed
2
at Rollins
12:00 pm
W 162-100

at Florida Tech
11:00 AM

Bentley
Final
W, 8-6

vs Ga. Southwestern
@ St. Augustine, Fla.
Final
W, 2-0

Eckerd
Final
L, 71-56

#23 Eckerd
Final
W, 55-53

at Flagler
Final
L, 3-1
3
Tusculum
Final
W, 7-6

vs Anderson (S.C.)
@ St. Augustine, Fla.
Final
L, 9-5

at Flagler
Final
W, 2-0
4
5
at St. Thomas (FL)
Final
W, 7-0

at St. Thomas (FL)
Final
W, 7-0
6
at Saint Leo
Final
W, 55-49

at Saint Leo
Final
W, 74-71
7
#2 Keiser
Final
W, 6-1

#2 Keiser
Final
W, 6-1
8
St. Thomas (Fla.)
Final
W, 1-0

St. Thomas (Fla.)
Final - 8 innings
W, 4-3

Tuskegee
Final
W, 18-2
9
Tuskegee
Final
W, 18-2

East Stroudsburg
Final
W, 5-0

East Stroudsburg
Final
W, 9-6

Tuskegee
Final
W, 11-0
10
Emporia St.
Final
W, 5-4

Emporia St.
Final
W, 4-0
11
at The Matlock Invitational
8 am
Florida Southern

at 2019 LMU Women's Spring Kick-Off
Lincoln Memorial
12
at The Matlock Invitational
8 am
1st of 17 teams

at 2019 LMU Women's Spring Kick-Off
1st of 15 teams
13
Embry-Riddle
Final
L, 74-71

vs Palm Beach Atlantic
@ Roger Dean Stadium
Postponed

Embry-Riddle
Final - OT
W, 81-79
14
15
Lincoln Memorial
Final
L, 9-4

Florida Tech
Final
L, 2-1

Lincoln Memorial
Final
W, 7-5
16
at #7 Saint Leo
Final
W, 4-3

at #7 Saint Leo
Final
W, 6-1

Lincoln Memorial
Final
W, 9-7

Florida Tech
Final
L, 9-5

#12 Florida Southern
Final
L, 68-54

Florida Tech
Final
L, 9-4

#16 Florida Southern
Final - OT
W, 99-98
17
Webber Int'l
Final
W, 6-1

Webber Int'l
Final
W, 7-0

#7 NYIT
Final
W, 19-5
18
at Newberry Invitational
8 am
Newberry

at Lady Moc Classic
19
at Newberry Invitational
8 am
Newberry

at Lady Moc Classic
T-2nd of 17 teams

Ave Maria
Final
W, 7-6

Ave Maria
Final
L, 2-1

at St. Thomas (Fla.)
Final
L, 17-0
20
Nova Southeastern
Final
L, 83-61

#2 Nova Southeastern
Final
L, 89-85
21
at Sunshine State Conference Championship
All Day
22
at Sunshine State Conference Championship
All Day

Florida Tech
3:00 PM

at Saint Leo
6:00 PM
23
at Nova Southeastern
10:00 AM

at Sunshine State Conference Championship
All Day

Rollins
10:00 AM

at Saint Leo
1:00 PM

at Florida Tech
2:00 PM

vs Georgia College
@ Melbourne, Fla.
2:30 PM

at Saint Leo
4:00 PM

at Florida Tech
4:00 PM

vs Columbus St.
@ Melbourne, Fla.
5:00 PM
24
at Sunshine State Conference Championship
All Day

vs North Georgia
@ Melbourne, Fla.
10:00 AM

vs Flagler
@ Melbourne, Fla.
12:30 PM

at Flagler
1:00 PM

at Flagler
1:00 PM
25
26
27
at Eckerd
2:00 PM

at Eckerd
2:00 PM

at Barry
5:30 PM

at Barry
7:30 PM
28
1
at Tampa Twilight Invite
4:00 PM

at Tampa Twilight Invite
4:00 PM

at Tampa Twilight Invite
4:00 PM

Rollins
2:30 PM

at Columbus St.
2:30 PM

vs Coker
@ Columbus, Ga.
7:30 PM
2
Rollins
10:00 AM

vs Bellarmine
@ Columbus, Ga.
12:00 PM

Rollins
1:00 PM

Tampa
2:00 PM

vs King (Tenn.)
@ Columbus State University
2:30 PM

Tampa
4:00 PM

vs Colorado Mesa
@ Westminster, Utah
4:00 PM